Plastové bazény

Tři základní varianty tvarů pro plastové bazény jsou: oválné plastové bazény, kruhové plastové bazény a obdélníkové plastové bazény.

Obvykle dodáváme a montujeme i nekonvenční tvary plastových bazénů jako ledvinka či osmička.

Vyžaduje-li však zákazník netypický tvar pro plastové bazény, Aquatech dokáže splnit jakýkoli požadavek. Plastové bazény lze vyrobit a namontovat na základě vlastního návrhu zákazníka.
 

Plastové bazény oválné

Plastové bazény oválného tvaru jsou vyráběny dle požadavků zákazníka.  

Plastové bazény mají poloměr 120cm. Plastové bazény o rozměrech maximálně 8x4m lze na místo dovézt.

V základním provedení se plastový bazén dodává včetně plastového límce o velikosti 10x10cm.

Osazení vnitřními či vnějšími schody je pro oválné plastové bazény dostupné.

Oválné plastové bazény lze doplnit bohatým příslušenstvím.


Plastové bazény kruhové

Plastové bazény kruhového tvaru jsou vyráběny dle velikosti a požadavku zákazníka. Plastové bazény do průměru 4m lze na místo dovézt.

V základním provedení se plastový bazén dodává vč. plastového límce o velikosti 10x10cm.

Kruhové plastové bazény lze osadit vnitřními nebo vnějšími plastovými schody.

 

Plastové bazény obdélníkové

Plastovébazény obdélníkového tvaru jsou vyráběny dle přání zákazníka. Obdélníkové bazény mají poloměr roku 50 cm. Obdélníkové plastové bazény menších rozměrů než 8x4m lze na místo dovézt.

V základním provedení se plastový bazén dodává vč. plastového límce o rozměrech 10x10cm.

Taktéž obdélníkové plastové bazény lze osadit vnitřními nebo vnějšími plastovými schody.

 

Polypropylenové plastové bazény

Plastové bazény od společnosti Aquatech jsou nejčastěji vyrobeny z polypropylenu. Polypropylen je plast, jehož hlavní předností je vysoká chemická a mechanická odolnost - vlastnosti velmi vhodná pro plastové bazény.

Plastové bazény vyrobené z polypropylenu jsou bazény hygienicky nezávadné, stoprocentně vodotěsné a vynikají dlouhodobou životností. K dalším výhodám, které plastové bazény mají, patří nízká pořizovací částka a velká tvarovatelnost.
 

Plastové bazény – materiál Polystone

POLYSTONE je speciální druh plastu pro plastové bazény vyráběný většinou ze směsi polyurethanu a na prach nadrceného kamení. Proto kámen v názvu materiálu.

Plastové bazény z tohoto plastu jsou velmi pevné, odolné vůči nadměrnému UV záření a uchovávají si barevnou stálost.

 

Plastové bazény – technické parametry

Plastové bazény jsou vyrobeny nesamonosné a zapouštějí se proto do země.  

Plastové bazény jdou zhotoveny z odolného polypropylenu, dno a stěny jsou vyztuženy vrstvou o síle 5 mm, plastové schody a límec (ukončující horní část plastového bazénu) jsou z polypropylenu tloušťky 8 mm.

Díky skvěle provedenému svislému žebrování mají plastové bazény mezi jednotlivými žebry mezery o délce 60 cm.

Takové technické provedení je velmi ceněno při stavebním osazení plastového bazénu.

 

Plastové bazény – zapouštění do země

Před samotným spuštěním plastových bazénů do země je nejprve třeba vyhloubit výkop.

Stavební výkop pro plastové bazény má rozměr o 20cm větší na každou stranu, než je vnější rozměr plastového bazénu.

Na dno výkopu pro plastové bazény se zabetonuje základová deska o síle 15-20 cm.

Na dostatečně vyzrálou betonovou desku se osadí minerální plsť nebo polystyren. Do takto připraveného stavebního výkopu se spustí plastové bazény.

 

Plastové bazény - úpravy

Plastové bazény lze snadno upravovat. Například horní část plastového bazénu je možno upravit pro osazení dlažby.

Mezi jednotlivá žebra svislého žebrování  pro plastové bazény je možno umístit polystyrenovou izolaci, která přesně pasuje do mezer mezi jednotlivými žebry.

Plastové bazény s tepelnou polystyrenovou izolací mají výrazně snížené tepelné ztráty.

 

Plastové bazény bezpečně

Naše plastové bazény jsou bezpečné. K zvýšení bezpečnosti lze namontovat plastové schodiště, které může být součástí každého plastového bazénu.

Dle přání zákazníka a poloze bazénu lze schodiště umístit téměř jakkoli.

Cena tohoto schodiště pro plastové bazény je v porovnání s nerezovým žebříkem mnohem nižší, za to zvýší kvalitu vašeho koupání.

Plastové bazény osazené plastovým schodištěm jsou samozřejmě mnohem bezpečnější pro starší členy rodiny a seniory obecně.
 

Plastové bazény Aquatech

Plastové bazény Aquatech se vyznačují velkou kvalitou a vysokým řemeslným zpracováním. Pro plastové bazény je důležitý jak používaný materiál, ale i dodržování technologických postupů při výrobě.

 

Plastové bazény a jejich dosažitelnost

Pro plastové bazény nastává době, že stále více a více nahrazují plastové foliové bazény. Kvalita foliových bazénů je spíše klesající vzhledem ke snižování cen těchto bazénů. Dosta často tato snaha vede výrobce k tomu, aby používali folie s nižší tlouštkou. Naproti tomu plastové bazény s jejich stabilní kvalitou a stále se snižující pořizovací cenou se stávají velkým konkurentem foliovým bazénům.

V poslední době se setkáváme s tím, že zákazník již nechce každý rok kupovat foliový bazén, ale chce mít stabilní a lepší koupání několik let. Plastové bazény toto naplňují.

 

Plastové bazény Prezident

Mezi akční sety pro plastové bazény patří luxusní plastové bazény Prezident. Tvary pro plastové bazény Prezident jsou buď oválné, nebo obdélníkové (8 x 3 x 1,5 m).

Pro plastové bazény Prezident je použit speciální polypropylen Rohling s prodlouženou životností díky odolnosti UV záření. Plastové bazény Prezident mají poloměry zaoblení rohů 120 cm, což zlepšuje cirkulaci vody a zabraňuje usazování řas a nečistot.

Plastové bazény Prezident lze výhodně doplnit i o polypropylenové zastřešení bazénů.

Plastové bazény  a konstrukční řešení

Pro plastové bazény je důležité již samotné konstrukční řešení. Plastové bazény se skládají ze základního skeletu, který má tlouštku 5 nebo 8 mm. Plastové bazény jsou zpevňovány žebrováním, které je dobré pro plastové bazény při usazování plastoé bazény do země.

 

Plastové bazény a druhy plastů

Pro plastové bazény Aquatech spol. s r.o. používá plas od společnosti Rohling. Tento plast pro plastové bazény je vyráběn mimo jiné z drceného kamene na prach. Tato komponenta pro plastové bazény je důležitá pro zachování jejich mechanických vlastností.

Plast pro plastové bazény samozřejmě obsahuje i další komponenty, které zabezpečují stlost vůči UV záření, nepropustnost a voděstálost - prostě vše co je pro plastové bazény důležité a nezbytné.

 

Plastové bazény a rekonstrukce

Plastové bazény Aqautech vyrábí, ale také i rekonstruuje. Bazény je třeba rekonstruovat, když se uživatelům již nelíbí, nebo když je celkový technický stav na špatné úrovni. 

Rekonstrukce není jen pro plastové bazény- často se rekonstruují i bazény betonové, kachličkové bazény i foliové bazény.

 

Příslušenství pro plastové bazény

Příslušenství pro plastové bazény je dodáváno společností Vagner Pool. Plastové bazény mohou být doplněny o běžné příslušenství (např. skimmery), ale také více speciální příslušenství pro plastové bazény může být využito – jako například trysky či světla.

Celkový souhrn příslušenství naleznete v oddělení příslušenství pro plastové bazény.

 

Plastové bazény a ochranný plastový pás

Specialitou pro plastové bazény, které vyrábí Aquatech je používání plastového ochranného límce. Tento ochranný límec je důležitý pro plastové bazény v tom směru, že chrání celou konstrukci bazénu před mechanickým poškozením, zatékáním vody do vnitřku konstrukce, zanášení nečistot pod konstrukci bazénu a v první řadě je to ochranný prvek, který chrání i bezpečnost uživatelů - plavců.

Plastové bazény konstrukční "vyšší dívčí"

Plastové bazény , které vyrábí Aquatech vycházejí z více než dvacetiletých zkušeností při výrobě plastových bazénů. Plastové bazény jsou bor, kde jenutné aplikovat strojařskou přesnost a chemické vědomosti. Plastové bazény jsou namáhány jak z hlediska mechanické zatížení tak i z hlediska chemického.

Plastové bazény a jejich údržba

I pro plastové bazény je důležitá údržba. Proto dbejte pokynů našich pracovníků, kteří plastové bazény instalují a udržují již několik (i desítek) let.

 

Plastové bazény a jejich zazimování

Pro plastové bazény je samozřejmě definováno jak se mají v zimě reps. přes zimu udržovat. I tuto uinformace pro vaše plastové bazény od nás obdržíte.